Komfortowe obuwie damskie
Komfortowe obuwie damskie

Czy warto oszczędzać na wygodnych butach?

Inwestycja w buty to inwestycja w swoje zdrowie. Stopy to fundament, który dźwiga całe ciało. Ich budowa i przystosowanie wynikały z warunków środowiskowych. Dzisiejsze warunki życia w "zabetonowanym środowisku" nie pozwalają stopie ćwiczyć i wykonywać ruchów, do których została stworzona. Nieustanna praca w twardym środowisku przyczynia się do deformacji stawów, ścięgien i kości. Dochodzi do przeciążeń, które utrwalane latami skutkują pojawieniem się haluksów, paców młotkowatych i młoteczkowatych, palców szponiastych oraz płaskostopia poprzecznego.

To w jakim obuwiu spędzamy większość naszego życia ma wpływ na stan naszego zdrowia. Powiedzenie „powiedz mi w jakich butach chodzisz, a powiem Ci kim jesteś” dobrze oddaje nasz stosunek do własnego zdrowia. Jeśli nie szanujemy swoich stóp w okresie młodości, to już w wieku dojrzałym zaczynają się nasze pierwsze problemy z bólem w stopach, w kolanach, w kręgosłupie.  Świadomi klienci wybierają buty prozdrowotne, bo wiedzą że ta inwestycja się opłaca. Od zawsze profilaktyka była tańsza od leczenia skutków choroby.

czytaj całość »
Obuwie zdrowotne i jego cechy
Obuwie zdrowotne i jego cechy

Obuwie zdrowotne powinno spełniać następujące wymagania:

  • Zwiększone wymiary obwodu przodostopia, dostosowane do wymiarów stóp wrażliwych ze szczególnym uwzględnieniem tęgości,
  • Szeroki i wysoki przód pozwalający na swobodne i naturalne ułożenie palców,
  • Możliwość regulacji i dostosowania poprzez zapięcia na rzepy czy klamry,
  • Stosowanie anatomicznych elementów łagodzących odczucie bólu np. profil podtrzymujący łuk podłużny stopy, pelota dla łuku poprzecznego czy wałek podpalcowy zapobiegający przesuwaniu się stopy do przodu i ocieraniu się palców o czubek buta.
  • Naturalne, elastyczne materiały wierzchnie dające się łatwo formować do kształtu stopy, zwłaszcza w  miejscach szczególnie wrażliwych takich jak okolice haluksa, podbicia, kostki i ścięgna Achillesa oraz niestosowanie w tych miejscach szwów i przeszyć,
  • Miękkie wyściółki we wnętrzu buta o właściwościach amortyzujacych,
  • Lekkie, elastyczne podeszwy, które nie krępują ruchów stopy,
  • Odpowiednia wysokość obcasa w obuwiu damskim tj. różnica poziomów wysokość obcasa w stosunku do przodu buta nie powinna przekraczać 3,5 cm, a jego kształt powinien zapewniać poczucie stabilności w czasie poruszania się.
czytaj całość »
Dlaczego takie drogie?

Z butami jest jak z jedzeniem... Z kiepskich, tanich materiałów nie uzyskamy dobrej jakości obuwia. Buty prozdrowotne z "górnej półki" wyróżniają się wygodą, bezpieczeństwem i higieną m.in. dlatego, że wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów oraz zastosowano w nich nowe rozwiązania technologiczne poparte badaniami stóp.

Co zrobić, aby wybrać wygodne obuwie spośród kuszących nas ofert sklepowych? Odpowiedź jest bardzo prosta. Należy uwzględnić przy wyborze butów budowę oraz schorzenia swoich stóp oraz dostosować je do okoliczności w jakich będziemy je nosić. Jeszcze nie wymyślono butów, które będą do wszystkiego. Zaoszczędzimy sobie tym samym niepotrzebnego rozczarowania po zakupie. Nie zapominajmy o tym, że obuwie ma swoje przeznaczenie. Za "mercedesa" trzeba niestety zapłacić. Przysłowiowym "Maluchem" nie pojeździmy po lesie...

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl