Komfortowe obuwie damskie
Komfortowe obuwie damskie

Czy warto oszczędzać na wygodnych butach?

Inwestycja w buty to inwestycja w swoje zdrowie. Stopy to fundament, który dźwiga całe ciało. Ich budowa i przystosowanie wynikały z warunków środowiskowych. Dzisiejsze warunki życia w "zabetonowanym środowisku" nie pozwalają stopie ćwiczyć i wykonywać ruchów, do których została stworzona. Nieustanna praca w twardym środowisku przyczynia się do deformacji stawów, ścięgien i kości. Dochodzi do przeciążeń, które utrwalane latami skutkują pojawieniem się haluksów, paców młotkowatych i młoteczkowatych, palców szponiastych oraz płaskostopia poprzecznego.

To w jakim obuwiu spędzamy większość naszego życia ma wpływ na stan naszego zdrowia. Powiedzenie „powiedz mi w jakich butach chodzisz, a powiem Ci kim jesteś” dobrze oddaje nasz stosunek do własnego zdrowia. Jeśli nie szanujemy swoich stóp w okresie młodości, to już w wieku dojrzałym zaczynają się nasze pierwsze problemy z bólem w stopach, w kolanach, w kręgosłupie.  Świadomi klienci wybierają buty prozdrowotne, bo wiedzą że ta inwestycja się opłaca. Od zawsze profilaktyka była tańsza od leczenia skutków choroby. Myśląc tylko o „tu i teraz” kupujemy tańsze buty, które ktoś wyprodukował wyłącznie z myślą o zysku lub modzie. Podśmiewamy się z firm, które wytwarzają droższe obuwie o walorach prozdrowotnych, które zapobiegają chorobom i leczą. Nie widzimy w nich nic nadzwyczajnego. Skupiamy się wyłącznie na tym, co widać na zewnątrz. Cały sekret tego typu obuwia kryje się w środku. Podstawą jest profilowana wkładka, która tworzy przyjazne środowisko dla stopy zapewniając jej odpowiednie podparcie i amortyzację podczas chodzenia po twardym podłożu.

Kupujemy więc tanie buty, które szybciej się zużywają zamiast tych droższych i bardziej trwałych. W ostatecznym rozrachunku wydajemy znacznie więcej na niezdrowe, tanie buty, bo nie wliczamy przyszłych kosztów leczenia. To w jakim obuwiu chodzimy na co dzień jest wyrazem naszej troski o swoją przyszłość. W obuwiu spędzamy większość naszego życia. Dlatego warto inwestować w wygodne obuwie. Nie namawiam do kupowania najdroższego obuwia prozdrowotnego. Często "wypasione buty" posiadają wiele dodatkowych funkcji. Jeśli nie potrzebujemy z nich korzystać nie ma sensu za nie płacić. Dbajmy więc o swoje zdrowie i dobre samopoczucie w granicach rozsądku. Jeśli np. ktoś nie jest diabetykiem i nie musi posiadać obuwia ze specjalnych materiałów nie powodujących otarć, może kupić tańsze buty zdrowotne. Uważam, że należy płacić tylko za to, z czego się korzysta.


Komfortowe i wygodne buty powinny zapewniać stopie odpowiedni luz, elastyczność oraz właściwy mikroklimat podczas długotrwałego użytkowania. Konstrukcja obuwia, technologia i użyte materiały są szczególnie ważne dla osób mających stopy szczególnie wrażliwe, począwszy od  halluksów, a na stopie cukrzycowej kończąc. Jak pokazują badania, w Polsce zdecydowana większość osób ma problemy ze stopami. Odpowiednio dobrane obuwie zdrowotne pozwala na zdecydowaną poprawę komfortu chodzenia i wydolności organizmu w porównaniu ze zwykłym obuwiem.

Wbrew pozorom inwestycja w obuwie to inwestycja długoterminowa. Osoby świadome wydają dzisiaj więcej na buty. Dzięki temu w przyszłości unikną kolejek do specjalistów, dyskomfortu z powodu bólu stóp i związanych z tym ograniczeń oraz niezadowolenie z samych siebie. Jeszcze długo powiedzenie "mądry Polak po szkodzie" nie straci na autentyczności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl